logo
DOMŮ O SPOLEČNOSTI SLUŽBY UBYTOVÁNÍ KONTAKTY


V současné době je Vysočina Vyklantice malým zemědělským podnikem, ve kterém pracuje 6 stálých zaměstnanců a který se opírá v době pracovních špiček o pomoc důchodců.

Podnikáme v klasické zemědělské prvovýrobě a protože je to k dobré ekonomice společnosti málo, postupně rozjíždíme některé přidružené činnosti.

Vysočina Vyklantice a.s. byla v době svého největšího rozmachu šlechtitelskou stanicí brambor. Nyní brambory již nešlechtíme, ale pěstujeme v naší oblasti zdravou sadbu, kterou prodáváme od jara, závázné objednávky ale děláme nejraději na podzim.

Protože je řada polí obtížně obdělávatelná a na řadě polí jsou výsledky nejisté, zatravnili jsme některé vhodné pozemky a věnujeme se chovu masného dobytka. Začali jsme s chovem našich červených strak, ke kterým jsme přikoupili herefordky a siementálky, a děláme užitkové křížení těchto plemen.

Většina stáda se otelí na jaře, telata necháváme půl roku u matky a potom je rozdělíme, nadále však paseme až do podzimu. Po přesunutí na zimoviště už býčky dokrmujeme a prodáváme je ve váze okolo 300 kg. Jalovičky necháváme pro obnovu stáda a jeho rozšíření.

Dopásání pastvin zajišťuje stádečko ovcí složené převážně z kříženek plemene suffolk a landschaftmerino. Rovněž bahnění probíhá na jaře a na podzim pak prodej beránků na maso, ikdyž jsou i výjimky, kdy se nám stádo pomíchá dle svého uvážení a pak probíhají neočekávané porody v jiném období..

Letos v létě ještě přibereme ke své živočišné výrobě ještě chov včel a uvidíme, zda už příští rok přibude i prodej medu!

Co se týká ubytování, uskromnili jsme své kanceláře a vzniklo ubytovaní v budově bývalého parlamentu pro případné unavené cestující a pro turisty, cyklisty a podobně nenáročné zájemce.

Dokumenty ke stažení:

Oznámení o aplikaci přípravku
Pozvánka k jednání valné hromady
Stanovy akciové spolecnosti Vysočina Vyklantice
Informace pro akcionáře
Účetní závěrka 2017

Vysočina Vyklantice a.s.

Rychlý kontakt:

Vysočina Vyklantice a.s.
Staré Vyklantice 32
394 27, Vyklantice
tel: 723 063 862 (Lukáš Procházka)
tel: 774 313 409 (Ing. Nikola Bínová)
tel: 565 445 926 - pevná linka
email: vysocina@wo.czNapište nám:       

Váš email: 
Předmĕt: 
Vzkaz: Zvĕtšit mapu

© Vysočina Vyklantice a.s. 2012 ǀ webdesign - Jiří Kapusta - WEBS4YOU.CZ

background image - www.freepicturesweb.com ǀ  optimalizace PageRank.cz  ǀ  půjčky ihned ǀ  nejlepší pojištění ǀ  Instalatér Praha 4 ǀ